orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap989231030

AKSEL ØVSTHUS AS

LONEVÅG · Andre egeninvesteringsselskaper · Stiftet 2005

Selskapet er et aksjeselskap registrert i Lønevåg som driver med egeninvesteringer. Virksomheten omfatter eierskap av aksjer i andre selskaper, investering i fast eiendom og verdipapirer. Organisasjonsnummeret er 989231030.

Generert av Orakel AI
Omsetning–
Ansatte–
Stiftet2005
Underenheter–

Om selskapet

Org.nummer
989231030
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
64.323Andre egeninvesteringsselskaperSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Øvrige finansielle foretak unntatt forsikring
Kommune
LONEVÅG
Adresse
c/o Mjøs Metallvarefabrikk AS, Hosanger, 5282, LONEVÅG
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (ikke registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
eieaksjerandreselskaperinvesteringfasteiendomverdipapirerinvesteringer
Stiftet
2005

Aksjonærer

Største aksjonær: AKSEL ØVSTHUS (100,0 %)

  1. AKSEL ØVSTHUSperson100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i AKSEL ØVSTHUS AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • StiftelseAKSEL ØVSTHUS AS stiftet

Økonomi

2023 2024

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
2025–-0,3 mill. kr7,1 mill. kr6,9 mill. kr
20240,0 mill. kr-0,1 mill. kr7,7 mill. kr7,5 mill. kr
20230,0 mill. kr-0,0 mill. kr4,2 mill. kr4,1 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202523,5 mill. kr23,3 mill. kr0,2 mill. kr–
202418,8 mill. kr18,6 mill. kr0,2 mill. kr–
202311,6 mill. kr11,5 mill. kr0,1 mill. kr–

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Aksel Øvsthus (f. 1953)Styrets leder
  • Øystein Øvsthus (f. 1958)Varamedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Signaler

Finansiell helseindeks
60 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 84 % i Andre egeninvesteringsselskaper
EgenkapitalutviklingØkende
EierskapNorsk eid, største eier 100 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om AKSEL ØVSTHUS AS

Hva er organisasjonsnummeret til AKSEL ØVSTHUS AS?
Organisasjonsnummeret er 989231030. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2005.
Hvem eier AKSEL ØVSTHUS AS?
Største aksjonær er AKSEL ØVSTHUS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder AKSEL ØVSTHUS AS til?
Forretningsadressen er c/o Mjøs Metallvarefabrikk AS, Hosanger, 5282 LONEVÅG i OSTERØY kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 24. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.