HENDERSON CASHMERE AS
OSLO · Engroshandel med klær og skotøy · Stiftet 2006
Det er et aksjeselskap registrert i Rykkinn som driver engroshandel med klær og skotøy. Selskapet hadde en omsetning på 3 millioner kroner og er identifisert med organisasjonsnummeret 990602603.
Om selskapet
- Org.nummer
- 990602603
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 46.420Engroshandel med klær og skotøySe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- OSLO
- Adresse
- Ammerudveien 22, 0958, OSLO
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (ikke registrert)
- Søkeord
- kjøpsalgmoteklæralthermedstårforbindelsesmtinvesteringerdeltagelse
- Stiftet
- 2006
Aksjonærer
Største aksjonær: CYDNEY PHILLIPS HENDERSON (100,0 %)
- CYDNEY PHILLIPS HENDERSONperson100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i HENDERSON CASHMERE AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- AdresseAdresse endret til Ammerudveien 22, OSLO
- RegnskapRegnskap levert for 2025
- StiftelseHENDERSON CASHMERE AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,4 mill. kr | 0,3 mill. kr | 0,1 mill. kr | 0,1 mill. kr |
| 2024 | 2,5 mill. kr | -0,2 mill. kr | -0,4 mill. kr | -0,4 mill. kr |
| 2023 | 1,5 mill. kr | -0,6 mill. kr | -0,7 mill. kr | -0,7 mill. kr |
| 2022 | 1,8 mill. kr | -0,2 mill. kr | -0,3 mill. kr | -0,3 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0,6 mill. kr | -1,0 mill. kr | 1,6 mill. kr | – |
| 2024 | 0,4 mill. kr | -1,1 mill. kr | 1,5 mill. kr | – |
| 2023 | 0,6 mill. kr | -0,8 mill. kr | 1,4 mill. kr | – |
| 2022 | 0,3 mill. kr | -0,1 mill. kr | 0,4 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Lignende selskaper
- HELLY HANSEN AS3940 mill. kr
- EUROSKO GRUPPEN AS1210 mill. kr
- TEXCON AS1146 mill. kr
- BESTSELLER AS1133 mill. kr
- ACTIVE BRANDS AS1115 mill. kr
- WENAAS WORKWEAR AS995 mill. kr
Ledelse og styre
- Cydney Phillips Henderson (f. 1958)Daglig leder
- Cydney Phillips Henderson (f. 1958)Styrets leder
- Peter Løchstøer (f. 1976)Styremedlem
Revisor og regnskapsfører
- BDT VIKEN ASRegnskapsfører
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Digital tilstedeværelse
- Nettsted
- hendersoncashmere.no
- Teknologi
- ShopifyGoogle AnalyticsCloudflare
Nettsted, sosiale medier og teknologi er hentet av Orakel fra bedriftens eget nettsted. Lenker til sosiale medier er kopiert slik nettstedet oppgir dem og er ikke kontrollert mot nettverkene. E-postoppsett leses fra DNS. Wikipedia-artikkel er koblet på navn. LEI fra GLEIF.
Bedrifter på samme adresse
- MOVEX TRANSPORT ASPassasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy
- AMMERUD YOGA ASTreningssentervirksomhet
- BEAUTY BY AISHA AHMEDSkjønnhetspleie
- BIBESTO DRIVE ASPassasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy
- BONDR ASAnnen virksomhet for distribuering av innhold
- CHOPSHOPAGENCY ASReklamebyråvirksomhet
- DET NORSKE REGNSKAPFØRER DARegnskapsføring og bokføring
- DRIKKEKONGE ASEngroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler
Registrert forretningsadresse: Ammerudveien 22, 0958, OSLO. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om HENDERSON CASHMERE AS
- Hva er organisasjonsnummeret til HENDERSON CASHMERE AS?
- Organisasjonsnummeret er 990602603. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2006.
- Hvem er daglig leder i HENDERSON CASHMERE AS?
- Cydney Phillips Henderson er daglig leder, og Cydney Phillips Henderson er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte HENDERSON CASHMERE AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 2,4 mill. kr, med et driftsresultat på 0,3 mill. kr og et årsresultat på 0,1 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier HENDERSON CASHMERE AS?
- Største aksjonær er CYDNEY PHILLIPS HENDERSON med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor holder HENDERSON CASHMERE AS til?
- Forretningsadressen er Ammerudveien 22, 0958 OSLO.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.