orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap991147519

BRØDRENE TELLUGEN AS

KLÆBU · Godstransport på vei · Stiftet 2007

Dette aksjeselskapet driver godstransport på vei og tilbyr tjenester innen massetransport og maskinell graving. Selskapet er lokalisert i Klæbu og er registrert med organisasjonsnummeret 991147519. Virksomheten omfatter frakt og transport av bulk- og løsmasser samt gravings- og utgraving-arbeid med maskin.

Generert av Orakel AI
Omsetning0,0 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2007
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
991147519
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
49.410Godstransport på veiSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
KLÆBU
Adresse
Vinteråsvegen 9, 7540, KLÆBU
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (ikke registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
massetransportgravingmaskin
Stiftet
2007

Aksjonærer

Største aksjonær: TOR ERIK GRØNNING TELLUGEN (67,0 %)

  1. TOR ERIK GRØNNING TELLUGENperson67,0 %
  2. JAN OLE TELLUGENperson33,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i BRØDRENE TELLUGEN AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • StiftelseBRØDRENE TELLUGEN AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20250,0 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr
20240,0 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr
20230,0 mill. kr-0,0 mill. kr-0,0 mill. kr0,0 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20250,0 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr–
20240,0 mill. kr0,0 mill. kr––
20230,0 mill. kr-0,4 mill. kr0,4 mill. kr–

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Stian Tellugen (f. 1972)Daglig leder
  • Tor Erik Grønning Tellugen (f. 1991)Styrets leder
  • Per Eyvind Tellugen (f. 1968)Styremedlem
  • Jan Ole Tellugen (f. 1966)Styremedlem

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassSørborgen (0.5 km)
Nærmeste flyplassTrondheim Airport, Værnes (29 km)
Finansiell helseindeks
40 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 92 % i Godstransport på vei
EgenkapitalutviklingØkende
EierskapNorsk eid, største eier 67 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om BRØDRENE TELLUGEN AS

Hva er organisasjonsnummeret til BRØDRENE TELLUGEN AS?
Organisasjonsnummeret er 991147519. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2007.
Hvem er daglig leder i BRØDRENE TELLUGEN AS?
Stian Tellugen er daglig leder, og Tor Erik Grønning Tellugen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte BRØDRENE TELLUGEN AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 0,0 mill. kr, med et driftsresultat på 0,0 mill. kr og et årsresultat på 0,0 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier BRØDRENE TELLUGEN AS?
Største aksjonær er TOR ERIK GRØNNING TELLUGEN med 67,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 2 registrerte aksjonærer.
Hvor holder BRØDRENE TELLUGEN AS til?
Forretningsadressen er Vinteråsvegen 9, 7540 KLÆBU i TRONDHEIM kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.