orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap991187340

MONTERING & UTLEIE AS

FLISA · Takarbeid · Stiftet 2007

Aksjesselskapet er basert i Flisa og driver med takarbeid, blikkenslagertjenester og tømrerarbeid. Selskapet tilbyr oppføring og vedlikehold av bygninger, samt snekkerarbeid og montering av dører, vinduer og kjøkken. Med 6 ansatte og en årlig omsetning på 9 millioner kroner, er det en etablert leverandør av bygningstekniske tjenester.

Generert av Orakel AI
Omsetning9,3 mill. kr
Ansatte6
Stiftet2007
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
991187340
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
43.410TakarbeidSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
FLISA
Adresse
Idrettsvegen 37, 2270, FLISA
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
blikkenslagertjenestertaktømreroppføringvedlikeholdbygningersnekkerarbeidmonteringdørervinduer
Stiftet
2007

Aksjonærer

Største aksjonær: ROGER FLISMYREN (40,0 %)

  1. ROGER FLISMYRENperson40,0 %
  2. TERJE ANTON LILLEMOperson40,0 %
  3. STEIN HÅKON ØWREperson20,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i MONTERING & UTLEIE AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • RolleNy rolle: FRISIKT ØST AS (REGN)
    • RolleFratrådt: FRISIKT ØKONOMI ØST AS (REGN)
    • StiftelseMONTERING & UTLEIE AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20259,3 mill. kr0,2 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr
20249,3 mill. kr0,3 mill. kr0,2 mill. kr0,1 mill. kr
20238,3 mill. kr0,3 mill. kr0,2 mill. kr0,1 mill. kr
20228,4 mill. kr0,6 mill. kr0,5 mill. kr0,4 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20254,4 mill. kr0,9 mill. kr3,5 mill. kr–
20244,8 mill. kr1,0 mill. kr3,8 mill. kr–
20234,5 mill. kr1,1 mill. kr3,4 mill. kr–
20224,6 mill. kr1,0 mill. kr3,6 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin2,7 %Tilfredsstillende2024: 3,2 %
Resultatgrad1,1 %Tilfredsstillende2024: 1,3 %
Egenkapitalandel19,7 %Tilfredsstillende2024: 21,2 %
Gjeldsgrad4,1Tilfredsstillende2024: 3,7
Likviditetsgrad1,30Tilfredsstillende2024: 1,39
Arbeidskapital514 607 krPositiv2024: 694 477 kr

Indikativ selskapsverdi

1,8 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,4 × EBITDA 2025 (0,2 mill. kr). Spenn mellom metodene: 1,8 mill. kr til 4,6 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 0,9 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 96 149 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Roger Flismyren (f. 1983)Daglig leder
  • Terje Anton Lillemo (f. 1974)Styrets leder
  • Roger Flismyren (f. 1983)Styremedlem
  • Stein Håkon Øwre (f. 1964)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassKaffegata (0.1 km)
Nærmeste flyplassOslo-Gardermoen International Airport (68 km)
Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 30 % i Takarbeid
EgenkapitalutviklingFallende
Omsetningsvekst, 3 år3,4 % per år
Ansatte vs bransjeTopp 87 %
EierskapNorsk eid, største eier 40 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om MONTERING & UTLEIE AS

Hva er organisasjonsnummeret til MONTERING & UTLEIE AS?
Organisasjonsnummeret er 991187340. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2007.
Hvem er daglig leder i MONTERING & UTLEIE AS?
Roger Flismyren er daglig leder, og Terje Anton Lillemo er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte MONTERING & UTLEIE AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 9,3 mill. kr, med et driftsresultat på 0,2 mill. kr og et årsresultat på 0,1 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier MONTERING & UTLEIE AS?
Største aksjonær er ROGER FLISMYREN med 40,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
Hvor mange ansatte har MONTERING & UTLEIE AS?
MONTERING & UTLEIE AS har 6 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder MONTERING & UTLEIE AS til?
Forretningsadressen er Idrettsvegen 37, 2270 FLISA i ÅSNES kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.