orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap992452412

VIGGJA SENTRUM AS

VIGGJA · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stiftet 2008

Selskapet driver utleie av fast eiendom og er registrert som aksjeselskap med organisasjonsnummer 992452412. Det hadde en årlig omsetning på omkring 1 million kroner. Virksomheten er lokalisert til Viggja.

Generert av Orakel AI
Omsetning1,1 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2008
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
992452412
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
68.200Utleie av egen eller leid fast eiendomSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
VIGGJA
Adresse
Sjetnvegen 5, 7354, VIGGJA
Postadresse
c/o Dafro AS, Sjetnvegen 5, 7354, VIGGJA
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Stiftet
2008

Aksjonærer

Største aksjonær: DAFRO HOLDING AS (100,0 %)

  1. DAFRO HOLDING ASselskap100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i VIGGJA SENTRUM AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Morselskap
DAFRO HOLDING AS (100,0 %)

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • StiftelseVIGGJA SENTRUM AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20251,1 mill. kr0,9 mill. kr0,5 mill. kr0,4 mill. kr
20240,8 mill. kr0,6 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr
20230,5 mill. kr0,4 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20258,5 mill. kr1,2 mill. kr7,3 mill. kr–
20248,3 mill. kr0,9 mill. kr7,4 mill. kr–
20235,2 mill. kr0,7 mill. kr4,5 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin79,3 %Positiv2024: 68,4 %
Resultatgrad31,6 %Positiv2024: 20,5 %
Egenkapitalandel14,6 %Tilfredsstillende2024: 10,7 %
Gjeldsgrad5,8Svak2024: 8,4
Likviditetsgrad1,11Tilfredsstillende2024: 0,52
Arbeidskapital68 165 krPositiv2024: −379 695 kr

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Dag Skjetne (f. 1980)Daglig leder
  • Frode Grandetrø (f. 1980)Styrets leder
  • Dag Skjetne (f. 1980)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Sjetnvegen 5, 7354, VIGGJA. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassViggja (0.0 km)
Nærmeste flyplassØrland Airport (44 km)
Finansiell helseindeks
85 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 42 % i Utleie av egen eller leid fast eiendom
EgenkapitalutviklingØkende
EierskapNorsk eid, største eier 100 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om VIGGJA SENTRUM AS

Hva er organisasjonsnummeret til VIGGJA SENTRUM AS?
Organisasjonsnummeret er 992452412. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2008.
Hvem er daglig leder i VIGGJA SENTRUM AS?
Dag Skjetne er daglig leder, og Frode Grandetrø er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte VIGGJA SENTRUM AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 1,1 mill. kr, med et driftsresultat på 0,9 mill. kr og et årsresultat på 0,4 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier VIGGJA SENTRUM AS?
Største aksjonær er DAFRO HOLDING AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder VIGGJA SENTRUM AS til?
Forretningsadressen er Sjetnvegen 5, 7354 VIGGJA i SKAUN kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 24. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.