orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap993197130

VÅGSØY KRAN OG TRANSPORT AS

DEKNEPOLLEN · Godstransport på vei · Stiftet 2008

Selskapet drives som aksjeselskap med base på Deknepollen og har en årlig omsetning på omkring 6 millioner kroner. Virksomheten omfatter godstransport på vei, og organisasjonsnummeret er 993197130.

Generert av Orakel AI
Omsetning6,0 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2008
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
993197130
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
49.410Godstransport på veiSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
DEKNEPOLLEN
Adresse
Nordfjordvegen 8965, 6718, DEKNEPOLLEN
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
godstransportveiaktivitetknyttet
Stiftet
2008

Aksjonærer

Største aksjonær: OLSEN TRANSPORT AS (50,0 %)

  1. OLSEN TRANSPORT ASselskap50,0 %
  2. RONNY WIKperson50,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i VÅGSØY KRAN OG TRANSPORT AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Morselskap
OLSEN TRANSPORT AS (50,0 %)

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • StiftelseVÅGSØY KRAN OG TRANSPORT AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20256,0 mill. kr0,3 mill. kr0,3 mill. kr0,3 mill. kr
20245,7 mill. kr-0,2 mill. kr-0,2 mill. kr-0,1 mill. kr
20235,7 mill. kr0,3 mill. kr0,3 mill. kr0,2 mill. kr
20226,1 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20252,9 mill. kr2,0 mill. kr0,9 mill. kr–
20242,4 mill. kr1,7 mill. kr0,6 mill. kr–
20233,0 mill. kr1,9 mill. kr1,2 mill. kr–
20222,6 mill. kr1,6 mill. kr0,9 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin5,8 %Positiv2024: -2,9 %
Resultatgrad4,5 %Tilfredsstillende2024: -2,3 %
Egenkapitalandel68,5 %Positiv2024: 73,0 %
Gjeldsgrad0,5Positiv2024: 0,4
Likviditetsgrad2,51Positiv2024: 2,31
Arbeidskapital1,4 mill. krPositiv2024: 821 106 kr

Indikativ selskapsverdi

2,7 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,9 × EBITDA 2025 (0,3 mill. kr). Spenn mellom metodene: 2,7 mill. kr til 5,4 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 2,0 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 34 813 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Ronny Wik (f. 1966)Daglig leder
  • Tore Olsen (f. 1974)Styrets leder
  • Ronny Wik (f. 1966)Styremedlem
  • Gunnar Olsen (f. 1967)Varamedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Nordfjordvegen 8965, 6718, DEKNEPOLLEN. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassAlmenningsfjellet (0.8 km)
Nærmeste flyplassFlorø Airport (39 km)
Finansiell helseindeks
95 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 37 % i Godstransport på vei
EgenkapitalutviklingStabil
Omsetningsvekst, 3 år-0,3 % per år
EierskapNorsk eid, største eier 50 %
RevisorMellomstort revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om VÅGSØY KRAN OG TRANSPORT AS

Hva er organisasjonsnummeret til VÅGSØY KRAN OG TRANSPORT AS?
Organisasjonsnummeret er 993197130. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2008.
Hvem er daglig leder i VÅGSØY KRAN OG TRANSPORT AS?
Ronny Wik er daglig leder, og Tore Olsen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte VÅGSØY KRAN OG TRANSPORT AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 6,0 mill. kr, med et driftsresultat på 0,3 mill. kr og et årsresultat på 0,3 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier VÅGSØY KRAN OG TRANSPORT AS?
Største aksjonær er OLSEN TRANSPORT AS med 50,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 2 registrerte aksjonærer.
Hvor holder VÅGSØY KRAN OG TRANSPORT AS til?
Forretningsadressen er Nordfjordvegen 8965, 6718 DEKNEPOLLEN i KINN kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.