orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap995293021

FJORDEN EIENDOM AS

TRONDHEIM · Oppføring av bygninger · Stiftet 2010

Selskapet driver med kjøp og salg av eiendom og oppføring av bygninger, og er registrert med hovedsete i Trondheim. FJORDEN EIENDOM AS ble stiftet i 2010 og er et aksjeselskap med organisasjonsnummer 995293021. Omsetningen var 18,4 mill. kr i 2025, mot 0,0 mill. kr i 2024, og driftsresultatet for 2025 var et underskudd på 1,0 mill. kr. Egenkapitalandelen var negativ med 987,0 %, og RUNAR ANDRE FJORDEN eier 100,0 % av selskapet.

Generert av Orakel AI
Omsetning18,4 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2010
Underenheter–

Om selskapet

Org.nummer
995293021
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
41.000Oppføring av bygningerSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
TRONDHEIM
Adresse
Øvre Tverreggen 84, 7037, TRONDHEIM
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (ikke registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
kjøpsalgeiendomoppføringbygninger
Stiftet
2010

Aksjonærer

Største aksjonær: RUNAR ANDRE FJORDEN (100,0 %)

  1. RUNAR ANDRE FJORDENperson100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i FJORDEN EIENDOM AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RolleNy rolle: BJØRGVIN REVISJON AS (REVI)
    • RolleFratrådt: SPAREBANK 1 ØKONOMIPARTNER NORDMØRE, AS (REGN)
    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • StiftelseFJORDEN EIENDOM AS stiftet

Økonomi

2022 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
202518,4 mill. kr-1,0 mill. kr-2,5 mill. kr-2,5 mill. kr
20240,0 mill. kr-0,1 mill. kr-1,4 mill. kr-1,6 mill. kr
2023–-0,1 mill. kr-0,5 mill. kr-0,3 mill. kr
20220,0 mill. kr-0,1 mill. kr-0,2 mill. kr-0,2 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20250,3 mill. kr-3,4 mill. kr3,8 mill. kr–
202419,0 mill. kr-0,9 mill. kr20,0 mill. kr–
20239,8 mill. kr0,7 mill. kr9,1 mill. kr–
20224,5 mill. kr1,4 mill. kr3,0 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin-5,5 %Svak2024: -471,0 %
Resultatgrad-13,4 %Svak2024: -14944,0 %
Egenkapitalandel-987,0 %Svak2024: -4,9 %
Likviditetsgrad0,89Svak2024: 20,00
Arbeidskapital−43 383 krSvak2024: 18,1 mill. kr

Indikativ selskapsverdi

9,2 mill. kr

Basert på omsetningsmultippel: 0,5 × omsetning 2025 (18,4 mill. kr).

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets omsetning fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: -3,4 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Runar Andre Fjorden (f. 1971)Daglig leder
  • Runar Andre Fjorden (f. 1971)Styrets leder
  • Jøran Sølve Fjorden (f. 1970)Varamedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Øvre Tverreggen 84, 7037, TRONDHEIM. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassStubbanvegen (0.1 km)
Nærmeste flyplassTrondheim Airport, Værnes (26 km)
Finansiell helseindeks
55 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 14 % i Oppføring av bygninger
EgenkapitalutviklingFallende
EierskapNorsk eid, største eier 100 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om FJORDEN EIENDOM AS

Hva er organisasjonsnummeret til FJORDEN EIENDOM AS?
Organisasjonsnummeret er 995293021. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2010.
Hvem er daglig leder i FJORDEN EIENDOM AS?
Runar Andre Fjorden er daglig leder, og Runar Andre Fjorden er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte FJORDEN EIENDOM AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 18,4 mill. kr, med et driftsresultat på -1,0 mill. kr og et årsresultat på -2,5 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier FJORDEN EIENDOM AS?
Største aksjonær er RUNAR ANDRE FJORDEN med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder FJORDEN EIENDOM AS til?
Forretningsadressen er Øvre Tverreggen 84, 7037 TRONDHEIM.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 24. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.