orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap997690168

ERBEL AS

FAGERNES · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stiftet 2011

Selskapet er et aksjeselskap registrert i Fagernes med en årlig omsetning på cirka 1 million kroner. Virksomheten omfatter utleie av fast eiendom, samt investering og eierskap av aksjer i andre selskaper. ERBEL AS driver også finansielle plasseringer og eier boligeiendom som leies ut.

Generert av Orakel AI
Omsetning0,9 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2011
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
997690168
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
68.200Utleie av egen eller leid fast eiendomSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
FAGERNES
Adresse
Tveitavegen 30, 2900, FAGERNES
Postadresse
ERBEL AS v/Erik Sanne, Garlivegen 34, 2900, FAGERNES
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (ikke registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
investereeieakjserandreselskaperforeståfinansielleplasseringerøvrigsamt
Stiftet
2011

Aksjonærer

Største aksjonær: ERIK MEISDALEN SANNE (60,0 %)

  1. ERIK MEISDALEN SANNEperson60,0 %
  2. ELISABETH CLASON SANNEperson40,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i ERBEL AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Datterselskaper (1)

ERBEL AS er toppselskap i konsernet så langt registrene viser.

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • StiftelseERBEL AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20250,9 mill. kr0,4 mill. kr0,5 mill. kr0,5 mill. kr
20240,9 mill. kr0,4 mill. kr0,4 mill. kr0,4 mill. kr
20230,8 mill. kr0,3 mill. kr0,3 mill. kr0,3 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20259,4 mill. kr9,4 mill. kr0,0 mill. kr–
20249,0 mill. kr8,9 mill. kr0,0 mill. kr–
20238,6 mill. kr8,5 mill. kr0,1 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin50,0 %Positiv2024: 47,9 %
Resultatgrad50,5 %Positiv2024: 48,3 %
Egenkapitalandel99,7 %Positiv2024: 99,6 %
Gjeldsgrad0,0Positiv2024: 0,0
Likviditetsgrad271,42Positiv2024: 225,85
Arbeidskapital8,4 mill. krPositiv2024: 8,0 mill. kr

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Bjørn Ingar Sanne (f. 1946)Daglig leder
  • Erik Meisdalen Sanne (f. 1980)Styrets leder
  • Elisabeth Clason Sanne (f. 1956)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassValdres lokalmedisinske senter (0.2 km)
Nærmeste flyplassOslo-Gardermoen International Airport (135 km)
Finansiell helseindeks
70 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 47 % i Utleie av egen eller leid fast eiendom
EgenkapitalutviklingØkende
EierskapNorsk eid, største eier 60 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om ERBEL AS

Hva er organisasjonsnummeret til ERBEL AS?
Organisasjonsnummeret er 997690168. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2011.
Hvem er daglig leder i ERBEL AS?
Bjørn Ingar Sanne er daglig leder, og Erik Meisdalen Sanne er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte ERBEL AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 0,9 mill. kr, med et driftsresultat på 0,4 mill. kr og et årsresultat på 0,5 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier ERBEL AS?
Største aksjonær er ERIK MEISDALEN SANNE med 60,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 2 registrerte aksjonærer.
Hvor holder ERBEL AS til?
Forretningsadressen er Tveitavegen 30, 2900 FAGERNES i NORD-AURDAL kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.