MIKKELRUD BIL AS
RÅDE · Detaljhandel med motorvogner · Stiftet 2012
Selskapet driver med detaljhandel med motorvogner i Råde og ble stiftet i 2012. MIKKELRUD BIL AS (org.nr. 998398517) er et aksjeselskap. Omsetningen var 18,3 mill. kr i 2025, mot 16,0 mill. kr i 2024, en økning på 14,2 %. Driftsresultatet for 2025 var 0,8 mill. kr, og egenkapitalandelen var 76,4 %. Største eier er ROAR MIKKELRUD med 100,0 %.
Om selskapet
- Org.nummer
- 998398517
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 47.810Detaljhandel med motorvognerSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- RÅDE
- Adresse
- Industriveien 1, 1640, RÅDE
- Postadresse
- Postboks 32, 1641, RÅDE
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Stiftet
- 2012
Aksjonærer
Største aksjonær: ROAR MIKKELRUD (100,0 %)
- ROAR MIKKELRUDperson100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i MIKKELRUD BIL AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- StiftelseMIKKELRUD BIL AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,3 mill. kr | 0,8 mill. kr | 0,7 mill. kr | 0,5 mill. kr |
| 2024 | 16,0 mill. kr | 0,4 mill. kr | 0,4 mill. kr | 0,3 mill. kr |
| 2023 | 19,0 mill. kr | 0,8 mill. kr | 0,7 mill. kr | 0,6 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,9 mill. kr | 5,3 mill. kr | 1,6 mill. kr | – |
| 2024 | 6,1 mill. kr | 4,7 mill. kr | 1,4 mill. kr | – |
| 2023 | 6,7 mill. kr | 4,4 mill. kr | 2,2 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Indikativ selskapsverdi
6,8 mill. kr
Basert på EV/EBITDA-multippel: 8,8 × EBITDA 2025 (0,8 mill. kr). Spenn mellom metodene: 6,8 mill. kr til 11,0 mill. kr.
Slik regner vi
- Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
- Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
- Bokført egenkapital 2025: 5,3 mill. kr.
- Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.
Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.
Lignende selskaper
- TESLA NORWAY AS18627 mill. kr
- RUTEBILEIERNES STANDARDISERINGSAKSJESELSKAP5491 mill. kr
- HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS4060 mill. kr
- STENSHAGEN INVEST AS2884 mill. kr
- VOLVO CAR STOR-OSLO AS2660 mill. kr
- MØLLER BIL TRØNDELAG AS2546 mill. kr
Ledelse og styre
- Roar Mikkelrud (f. 1955)Daglig leder
- Roar Mikkelrud (f. 1955)Styrets leder
- Eva Mikkelrud (f. 1954)Varamedlem
Revisor og regnskapsfører
- TORSHOV REGNSKAP ASRegnskapsfører
- ØST-REVISJON BFT ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Registre og tillatelser
- Finanstilsynet
- Intermediator of loans
- Bank
Kilde: Mattilsynet, Helsedirektoratet (bevillingsregisteret), Finanstilsynet.
Bedrifter på samme adresse
- RÅDE BILSERVICE ASReparasjon og vedlikehold av motorvogner
- RÅDE BILSERVICE HOLDING ASUtleie av egen eller leid fast eiendom
Registrert forretningsadresse: Industriveien 1, 1640, RÅDE. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om MIKKELRUD BIL AS
- Hva er organisasjonsnummeret til MIKKELRUD BIL AS?
- Organisasjonsnummeret er 998398517. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2012.
- Hvem er daglig leder i MIKKELRUD BIL AS?
- Roar Mikkelrud er daglig leder, og Roar Mikkelrud er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte MIKKELRUD BIL AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 18,3 mill. kr, med et driftsresultat på 0,8 mill. kr og et årsresultat på 0,5 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier MIKKELRUD BIL AS?
- Største aksjonær er ROAR MIKKELRUD med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor holder MIKKELRUD BIL AS til?
- Forretningsadressen er Industriveien 1, 1640 RÅDE.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.